Open Water Diver – 1* Dalıcı

PADI/SSI Open Water Diver Course - Altinkum - Okenos Diving

Yoğunlaştırılmış 3 veya 4 Günlük program ile SSI Open Water, PADI Open Water veya TSSF-CMAS 1 yıldız Eğitiminizi tamamlayabilirsiniz. Eğitim program boyunca eğitmen eşliğinde sığ su çalışmaları ve 4 açık deniz dalışı yaparak sualtı becerilerinizi geliştireceksiniz. Ayrıca teorik derslerle suyun ve basıncın bizleri nasıl etkilediğini, güvenli limitlere nasıl dalış planlaması yapılır öğreneceksiniz. Bu sertifikayla dünyanın her yerinde 18 metreye kadar tüplü dalış yapabilirsiniz. Açık Deniz Dalıcı Kursu esnek ve performansa dayalıdır. Bunun anlamı Tecrübeli dalış eğitmenlerimiz ne kadar hızlı ilerlediğinize bakarak programı size uygun bir tempo içinde sunarlar. Sığ ve açık deniz dalışlarınızı 3 veya 4 gün gibi kısa bir süre içinde tamamlamanız mümkündür.Teorik bilgileri içeren dalıcı kitabınızı dalışlar öncesinde okumalı ve DVD yi seyretmiş olmanız yeterli.

Bilgi Geliştirme  bölümünde size dalışın temel prensip ve kurallarını anlatıcaz. Suyun dalıcı üzerindeki etkileri, en iyi ekipman nasıl seçilir ve dalışları planlarken nelerin dikkate alınması gerekir bunları öğreniceksiniz.Açık Deniz Dalıcı kitabınızın  okuyarak ve eğitim video’sunu  seyrederek teorik bölümü  tamamlıcaksınız.

Açık deniz dalışlarından önce  aletli dalış becerilerini bir havuz veya havuz şartlarını benzer durgun ve sığ bir deniz ortamında geliştiriyoruz. Burada ekipmanınızı hazırlamaktan, başınızı sudan çıkarmadan maskenizi kolayca boşaltmaya kadar, gerekli olması durumunda kullanmak için dalış eşinizle hava kaynağı paylaşmak gibi acil durum becerileri gibi her şeyi öğreneceksiniz. Her bir beceriyi  boyunuzu geçmeyen derinlikte yapacaksınız

sığ su dalışlarınızdan sonra eğitmenlerimizle açık deniz dalış eğitimlerinize devam ediceksiniz. Açık deniz eğitim dalışları bilgi geliştirme ve sığ su çalışmalarında öğrendiğiniz tüm bilgileri bir araya getirerek sualtını tam olarak tecrübe ettiğiniz dalışlardır. Açık deniz dalışları bölümü sığ su çalışmalarında öğrendiğiniz sualtı becerilerinin tekrarını kapsayan kademeli olarak 5mt den 18 mt ye kadar 4 açık deniz dalışı kapsamakda.

Kurs sonunda dalış merkezimizden Açık Deniz Dalıcı Kartı (ssi için) veya Geçiçi sertifikanızı (PADI ve TSSF için) Dalış Kayıt Defterinizi ve yeni dostluklarınız alıp Büyük bir dünyaya maceranıza başlıcaksınız. açık deniz dalıcı eğitimi dalışlarını Didim Mandalya körfezinin uzak ve bakir dalış noktalarında olduğu gibi Bodrum, Kuşadası veya Izmır Karaburun ve Sığacıkda’daki dalış istasyonlarımızda yapabiliyoruz.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *