Hakkımızda

Okenos Diving

Didim Altınkum’daki 12. yılımızda bölgenin ve ilçenin tek tam donanımlı sualtı eğitim merkezi olmaktan gurur duyuyoruz. Okenos Diving 1998 yılında kurulmuş olup, 2001 yılından bu yana da Didim’de sizlere hizmet vermektedir. Sualtı eğitimimizde 3 ayrı disiplinde (TSSF, SSI, PADI ) ve 5 ayrı dilde eğitim ile uzmanlık belgesi vermekteyiz.

Merkezimiz sadece kursiyerlere yönelik değildir. Bröveli uzman dalgıçların aynı seviyelerdeki ekip arkadaşları ile dalabileceği, 15 m. uzunluğunda 20 kişi kapasiteli dalış teknemiz mevcuttur. Tam gün dalış teknemiz son derece konforludur. Ayrıca tüm gün vakit ayıramayanlar için 10 m. uzunluğunda ve max. 10 kişi kapasiteli eğitimlerde kullandığımız hızlı dalış teknemiz de bulunmaktadır.

Okenos Diving, eğitim sınıfı, malzeme istasyonu, satış mağazası, Beach Club, restoran ve su üstü eğlence sporları ile bölgedeki en donanımlı dalış merkezi olarak size hizmet vermekten onur duymaktadır. Okenos’a Hoşgeldiniz

Felsefemiz

Okenos Dalış Merkezi olarak bizi diğerlerinden ayıran en belirgin özelliğimiz, sualtı dalış sporunun sizin için eğlenceli bir tatil aktivitesi olmasıdır. Zamanınız bizim için çok önemlidir. Bununla birlikte can güvenliğiniz de bizim en öncelikli görevimizdir.

Lisanslı olsun ya da olmasın tüm dalış meraklılarını, siz farkında olmadan merkezimize geldiğiniz andan gideceğiniz ana kadar birtakım tedbirlerle donatırız. Bu doğrultuda tüm dalışlar, dalıcıların sahip olduğu bröveleri ve dalış tecrübeleri sınırlı tutulur, başlangıç programına katılan ya da dalış eğitimi alan tüm dalıcılar açık deniz dalış eğitimine geçene kadar eğitimler kıyı girişli sığ suda yapılır.

Başlangıç programımız bir eğitmen eşliğinde en fazla 4 aday dalıcı ile yapılır. Tecrübeli dalıcılarımız için en fazla 6 dalıcıya bir rehber ve bir asistan eşlik eder.

Felsefemiz; öncelikle sizin güvenliğiniz. Bununla birlikte eğlenmeniz ve son olarak bizim de sizi tanımış olmaktan alacağımız keyif.

If you want to try something that will stay with you forever but you want a more personal touch then this is definitely the place for it

Trina, United Kingdom10.2013

The instructors have a high skill and experience level. They made me really feel safe and have fun at the same time.

Pal, Norway07.2012

Olanaklar

Okenos Dalış Merkezi, Didim Altınkum’un en iyi Beach Club’ı MARINA BEACH CLUB ile aynı kumsalı ve denizi paylaşmaktadır. Bu bize katılan dalıcılar için büyük kolaylıktır. Ailece geçirebileceğiniz bir tatil gününde sevdiklerinizden ayrılmadan hem dalış yapabilir; hem de denizin ve güneşin tadını çıkarabilirsiniz. Marina Beach Club dalış aralarında güneşlenip eğlenebileceğiniz ideal bir alandır.

Dalış eğitimine katılan dalıcılar, teorik eğitimlerini plajda konumlanan mevcut okulumuzda, her turlu konforu düşünülmüş bir ortamda alabilmektedirler. Konuyu DVD ‘den izleyerek, eğitmeniniz ile sohbetinizde karşılıklı kahvelerinizi içebildiğiniz ve ardından hemen dalışa geçebileceğiniz şekilde tasarlanmış sınıfımızda alır ve dilerseniz hemen üst kattaki Beach Club mutfağından birbirinden lezzetli menüler ile dalış aralarında karnınızı doyurabilirsiniz.

Tüm bunların haricinde, sadece dalış yapıp gününüzü sevdiklerinizle bir teknede beraber geçirmek istiyorsanız; sizi 16 m. özel yapım dalış teknemizde misafir edebiliriz. Günde iki dalış ve yemek dahil her gün 10:00-16:00 arası bizimle Didim’in büyüleyici sualtının tadını çıkartabilirsiniz.

Ekipman

Tüm dalış okulları ihtiyacınız olan dalış ekipmanlarını size temin ederler, dalış yapmak için kişisel malzeme almanıza gerek yoktur. Ancak siz yine de şahsınıza özel maske, palet ve snorkelinizi yani dalışın olmazsa olmaz dediğimiz bu ana malzemelerini satın alarak sahip olabilirsiniz.

Okenos Diving ihtiyacınız olan tüm ekipmanları, ödediğiniz dalış bedelinin içinde karşılamaktadır. Ayrıca kendi malzemenize sahip olmak için, küçük bir de mağazamız bulunmaktadır. Tüm dalış ekipmanları uygun fiyatlarla sizlere sunulmaktadır.

Özel promosyon günlerimizi sitemizden ya da Facebook sayfamızdan (Tikla: Izmir Dalış Okenos) takip ederek ihtiyaç duyduğunuz malzemeleri çok daha ucuza temin edebilirsiniz.

Dalış Regülatörlerimizde Aqualung ve Calypso markasını tercih etmekteyiz. Bu ürünlerin hepsi basınç ve derinlik göstergelidir. Denge yeleklerimiz ise Mares markadır. Bununla birlikte bel ağrısı ve kilo sorunu olan dalıcılar için entegre ağırlık sistemli denge yeleklerimiz de mevcuttur.

Dalış tüplerimizin tümü 12 lt ‘lik çelik tüplerden oluşmaktadır. Ayrıca yeni başlayan Discover dalıcıları için ise 10 lt ve 8 lt’ lik küçük dalış tüplerimiz de mevcuttur.

Su sıcaklığı Mayıs – Ekim dönemi 20 derecenin altına düşmediği için genellikle Aqualung shortyler kullanıyoruz. Tüm bunların haricinde farklı donanımlara sahip ekipman ihtiyacınızı da kolaylıkla temin edebiliriz.